contact us

Haas Factory Outlet - Polska


Abplanalp - wyłączny dystrybutor w Europie Środkowo-Wschodniej


ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa
Polska
Tel. +48 (22) 379-44-00
hfo@haas-poland.pl
 
 
 
Haas Factory Outlet - Polska
Abplanalp - wyłączny dystrybutor
w Europie Środkowo-Wschodniej
Porada dnia od firmy Haas

Porada dnia od firmy Haas

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem filmów – Porada Dnia od Firmy Haas. Z tych krótkich filmików możemy dowiedzieć się różnych ciekawostek ze świata obróbki skrawaniem i CNC, zobaczyć sztuczki stosowane przez doświadczonych operatorów CNC a także zapoznać z możliwościami obrabiarek Haas CNC.Szybsze gwintowanie z ustawieniem 130

W tym odcinku naszego cyklu "Porada Dnia", Mark Terryberry (nasz CNC Guru) przeprowadzi nas przez to jak znacząco skrócić cykle gwintowania przyspieszając prędkość wycofywania gwintownika.

Wykonywanie zrzutów ekranu pulpitu sterowniczego Haas

Mark, nasz ekspert wyjaśnia, jak zrobić potrzebny zrzut ekranu z pulpitu sterowniczego Haas.

Szybkie i łatwe kopiowanie programów CNC

Wykonywanie kopii programu na sterowniku CNC Haas jest bardzo proste. Mark pokazuje, jak łatwo jest to zrobić w dzisiejszej poradzie dnia firmy HAAS.

Łatwe grawerowanie kolejnych numerów seryjnych

Sekwencyjne grawerowanie numerów seryjnych na wykonanych detalach jest banalnie prosta. Mark zaprezentuje, jak to się robi za pomocą kodu G47 na sterowaniu Haas.

Łatwe grawerowanie przy użyciu G47

Haas sprawia, że grawerowanie tekstu na wykonanych detalach jest bardzo łatwe, i dostępne za pomocą zaledwie kilku linii kodu. Mark prezentuje to w dzisiejszej poradzie dnia firmy HAAS.

Uzyskiwanie potrzebnych informacji poprzez dostosowanie ekranu głównego sterowania Haas

"Ekran głowny" sterownika Haas CNC może być dostosowana do wyświetlania różnego rodzaju przydatnych informacji! Mark zaprezentuje jak ją skonfigurować pod swoje konkretne potrzeby.

Niech obrabiarka Haas sama podaje Ci narzędzia!

Nie ma potrzeby, aby wychylać się daleko wgłąb urządzenia, aby wyjąć narzędzie z uchwytu! Mark pokazuje nam lepszy sposób, w dzisiejszej poradzie dnia firmy Haas.

Łatwe śledzenie liczby wyprodukowanych detali za pomocą liczników M30 firmy Haas

Licznik M30 jest najczęściej używany do liczenia ilości zrobionych detali - czy istnieją sposoby, aby uzyskać więcej z tej funkcji? W tym filmie Mark zaprezentuje klika przydatnych wskazówek związanych z "M30".

Ograniczanie czytania z wyprzedzeniem bloków kodu przy korzystaniu z makroinstrukcji

Jeśli kiedykolwiek szukałeś sposobu sposobu, aby ograniczyć czytanie kodu z wyprzedzeniem podczas korzystania z makr na sterowniku Haas, Mark ma pewne wskazówki, które zdecydowanie ci się przydadzą.

Łatwa konwersja programu MDI do pamięci sterownika

W tym filmie, Mark pokazuje jak szybko i łatwo zapisać swój program MDI do pamięci za pomocą dosłownie kilku naciśnięć przycisków sterownika Haas.

Łatwe tworzenie niestandardowych kodów M i G

Dzisiaj, Mark pokazuje jak tworzyć własne M i G kody. Jeśli wykonujesz powtarzalne, monotonne procedury ręcznego programowania na co dzień, Mark pokazuje, jak stworzyć własny program, i wywołać go za pomocą jednego kodu M lub G!

Działanie cykli standardowych z kodami G98 i G99

W tym odcinku Mark omawia wszystko co musisz wiedzieć o cyklach standardowych, w jaki sposób funkcjonują w sterowaniu Haas. Dowiesz się także o płaszczyznach bezpiecznych i G98 / G99.

Polecenie zadawania bezpiecznego położenia wymiany narzędzia bez zbędnych operacji

Dzisiaj, Mark pokazuje jak łatwo zapewnić bezpieczną pozycję zmiany narzędzia, aby uniknąć kolizji z mocowaniami lub stołem obrotowym. To wszystko odbywa się za pomocą prostego programu, który trzeba napisać tylko raz, a następnie po prostu wywołać ten program za pomocą jednego kodu M!

Ustawianie imadła we frezarce CNC

Czy kiedykolwiek spędziłeś zbyt wiele czasu na próby prawidłowego mocowania imadła na swoim stole? W najnowszym odcinku Haas Tip serii Day, Mark pokazuje prosty trik, który pozwoli zamontować imadło bardzo szybko i sprawnie!

Szybkie zerowanie ustawienia stołu obrotowego Haas

Dzisiaj, Mark rozwiązuje problem, przed którym każdy użytkownik stołu uchylno-obrotowego w pewnym momencie stanie. Jak mogę szybko i sprawnie wyzerować mój stół, wrócić do pozycji zero?

Użyj wiertła z płytkami skrawającymi jako wytaczadła!

Jak zaoszczędzić czas i pieniądze, używając wiertła płytkowego do wykonywania zarówno operacji wiercenia jak i wytaczania. Mark zna odpowiedź i chętnie wam ją przedstawi. Dwie operacje wykonywane jednym narzędziem!

Proste gwintowanie wielokrotne z wycofywaniem gwintownika w cyklu G84

Jak napisać program gwintowania wielokrotnego za pomocą G84, bez korzystania z systemu CAM? W tym filmie Mark to zaprezentuje, wyjaśni również, jak korzystać z ustawiania 133, a kiedy go nie używać, aby skrócić czasy cyklu do minimum.

Długie wióry owinięte wokół narzędzia? Mark ma rozwiązanie!

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś ptasiego gniazda z długich wiórów owiniętych wokół narzędzi, ten film jest dla Ciebie! Mark pokazuje prosty sposób, jak zrzucić te wióry z narzędzia, zanim się nabudują. Jednocześnie ujawnia nową funkcję w sterowaniu Haas NextGen, która może wyeliminować ten problem całkowicie. Zrzuć te długie wióry teraz! Zanim spowodują poważne problemy takie jak, złamanie narzędzia, uszkodzenie sondy, złe wykończenie powierzchni lub problemy zmieniacz narzędzi!

Kody G

W tym odcinku, Mark odpowiada na pytanie, zadawane w zasadzie przez cały czas: "Co to jest G-Code?". Nie tylko poznamy historię powstania G-Code sięgającą początków lat 50, ale także sposób w jaki G-Code jest używany obecnie na nowoczesnych maszynach Haas CNC.

Łatwe programowanie gwintownika w trybie metrycznym w VMC Haas

Film przedstawia jak w łatwy sposób obliczyć parametry potrzebne do gwintowania gwintownikiem metrycznym i calowym dla obrabiarki HAAS pracującej w trybie metrycznym.

Skracanie czasu konfiguracji za pomocą przycisku "Next Tool" systemu sterowania Haas

Mark zaprezentuje w jaki sposób można skrócić czas konfiguracji za pomocą przycisku "Next Tool" w systemie sterowania Haas. Prawdopodobnie widziałeś ten przycisku tysiąc razy, ale być może nie jesteś pewien, jak go używać.

Oszczędność czasu we frezarce HAAS dzięki prepozycjonowaniu narzędzi!

Pre-pozycjonowanie narzędzi czyli, jak zaoszczędzić cenny czas i zachować wrzeciono w ruchu poprzez wstępne ustawienie narzędzia. Stosując prosty trik w programowaniu można oszczędzić sekundy na każdej zmianie narzędzia; sekundy, które przekładają się na minuty oszczędności w tygodniu!

Unikanie kolizji dzięki funkcji Haas SINGLE BLOCK

Dziś Mark pokazuje, jak korzystać z funkcji Haas pojedynczego bloku, tak aby sprawdzić swój program i uniknąć kolizji, zniszczenia narzędzia! Mark opowie także, o ustawieniach 75 i 104, które pozwalają na skorzystanie z trybu pojedynczego bloku oraz zmieniają tryb pracy pokrętła indeksującego.

Zwiększenie wydajności tokarki Haas dzięki zastosowaniu wyciągacza pręta i makroinstrukcji

W tym filmie, Mark pokazuje, jak używać i programować wyciągacz pręta na tokarce Haas, oraz zaprezentuje kilka Makro sztuczek programistycznych, aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność.

Programowanie skrótów w systemie sterowania Haas – mniej uderzeń klawiszy i oszczędność czasu!

Jak spędzać mniej czasu na programowaniu obrabiarki Haas? W tej poradzie dnia Mark pokazuje, prosty trik który działa na wszystkich obrabiarkach Haas.